III KOLEJKA MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W PIŁCE WODNEJ !

waterpoloiii.jpg

W miniony weekend byliśmy świadkami bardzo ciekawych i wyrównanych meczy w naszej lidze

 

 

 

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęły WTS BYTOMGorzowski Klub Piłki Wodnej 59 . 
W pierwszym spotkaniu na Gliwickim basenie, drużyna z Bytomia nie dała najmniejszych szans młodej ekipie z Gorzowa pozwalając im na strzelenie tylko 2 bramek w całym meczu . Drugi mecz miał już jednak inny przebieg , Bytomianie spotkali się z większym oporem przeciwników, którzy podnieśli w tym meczu wysoko poprzeczkę lecz nie zdołali ostatecznie wygrać . Komplet punktów w tym dwu meczu zainkasowała drużyna z Bytomia

Basen Termy Maltańskie Poznań , był miejscem gdzie spotkały się dwie czołowe drużyny naszej ligi , które walczą w tym roku o najwyższe cele , mowa o drużynachWaterpolo Poznań a także Arkonia Szczecin . 
Kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami niezwykle ciekawych spotkań . W dwóch meczach padało bardzo dużo bramek, a każdy z pojedynków rozstrzygał się w rzutach karnych.
Zwycięsko z dwu meczu wyszła drużyna z Poznania , która zdobyła 4 punkty w tych pojedynkach(zwycięzca w rzutach karnych zdobywa 2 punkty za mecz a nie 3 jak to bywa przy wygranej w regulaminowym czasie gry ). 

Mistrz Polski ŁSTW Uniwersytet Łódzki podejmował na swoim basenie drużynę Legia W-wa Waterpolo . Mecz ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, co pokazały trybuny w czasie dwóch meczy, które były zapełnione do ostatniego miejsca. Warszawiacy w pierwszym meczu przez większość spotkania prowadzili by ostatecznie w końcówce stracić zwycięstwo na rzecz Łodzian . W drugim meczu to drużyna z Łodzi przez cały mecz kontrolowała wynik i ostatecznie wygrała . Sześć punktów pozostaje w Łodzi . 

Wyniki poszczególnych meczy : 


WTS Bytom – GKPW 59 Gorzów 
Pierwszy mecz : 11:2 (5:1, 1:1, 1:0, 4:0)
Drugi mecz : 7:6 (2:1, 1:1, 2:2, 2:2)
Sędziowie : M.Michalak - P.Wojtaszek

DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin

Pierwszy mecz : 15:14 (3:2, 1:2, 4:2, 2:4) rz.karne: 5:4
Drugi mecz : 14:13 (2:1, 2:1, 1:4, 5:4) rz.karne: 4:3
Sędziowie : K.Garbolewski - J.Gottschalk

ŁSTW Uniwersytet Łódzki – UKPW Legia Warszawa

Pierwszy mecz : 15:13 (5:6, 4:3, 3:3, 3:1)
Drugi mecz : 13:9 (3:3, 5:1, 2:4, 3:1)
Sędziowie : Ł.Czapliński - S.ŻabskiInne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź

Skomentuj pierwszy!