Ostatni dzień MP w Opolu i wiele niespodzianek

opoole.jpg

Ostatni blok finałowy jak zawsze emocjonujący, bo zawierają się w nim najcięższe konkurencje pływackie poza 400m zmiennym. Zawodnicy byli zmęczeni po dwóch wcześniejszych dniach, ale nawet to nie przeszkodziło im w osiąganiu bardzo wartościowych rezultatów. MKS Jordan Kraków wczoraj stał się właścicielem męskiego Rekordu Polski w sztafecie 4x100m zmiennym, a wrzawa na trybunach nie mogła ucichnąć do samej dekoracji.
 

Pierwszą konkurencją w ostatniej wieczornej (a raczej popołudniowej) sesji było 200m stylem motylkowym. Wśród dziewcząt frekwencja była tak mała, że rozegrany został tylko finał A, a jego zwyciężczynią, trochę niespodziewanie, okazała się Karolina Zygo z Olimpii Lublin z czasem 2:14,67. Miejsce drugie przypadło w rywalizacji Gabrieli Bakies z konstantynowskiej Piątki (2:17,40), a trzecie reprezentantce Trójki ŁódźKatarzynie Szpusze (2:17,51). 200 delfinem to domena juniorów, była to niesamowicie ciekawa walka, z której zwycięsko wyszedł Maciej Kuświk ze szczecińskiego MKP z rezultatem 1:58,05, wygrywając wyścig zdecydowanie ostatnią pięćdziesiątką. Srebro i tytuł wicemistrza Polski powędrowały do Szymona Golczyka z Kornera Zielona Góra (1:59,34), a brąz po walce z samym sobą zdobył Dominik Ciężkowski z Jordana Kraków (1:59,93).

W następnej kolejności rozegrane zostały finały na 100m dowolnym. Królewską setkę wśród pań wygrała Joanna Janiczek z Unii Oświęcim, a czas Mistrzyni Polski to 56,03. Miejsce drugie ze stratą zaledwie 2 setnych sekundy to zdobycz Nikoli Petryki ze Śląska Wrocław, a najniższe podium z wynikiem 56,49 zdobyła Wioletta Orczykowska z Limanowej-swim. Królem sprintu na tych Mistrzostwach został zdecydowanie Jan Hołub z wrocławskiego Śląska, deklasując rywali wynikiem 48,36. Drugi na mecie zameldował się Piotr Ludwiczak z MKP Kołobrzeg (49,78), a miejsce trzecie to Remigiusz Wiatrowski z Warty Poznań (50,75).

Zacięcie o złoto walczyły dziewczyny na 100m grzbietowym, ale w rywalizacji lepsza okazała się Kasia Nawaryńska z raciborskiej Victorii, a jej czas to 1:00,74. Ania Kozłowska (Aqua Bygdoszcz), wolniejsza zaledwie o 5 setnych sekundy, zdobyła srebro, a brąz powędrował na ręce Martyny Żarłok z Górnika Radlin (1:01,89). Wśród chłopców najlepszy okazał się Maciej Falaciński(Jordan Kraków), wygrywając  ze swoim kolegą klubowym, Dawidem Murzynem o długość paznokcia. Rezultaty mistrza i wicemistrza kraju to odpowiednio 53,34 i 53,53. Trzecie miejsce na podium zdobył Stanisław Kolczyński (UKS Kapry Armexim Pruszków) z wynikiem 54,48.

Wyścig na 100m klasycznym wśród dziewcząt wygrała faworytkaDominika Sztandera z Juvenii Wrocław, a jej czas to 1:07,75. Srebro powędrowało na szyję Zuzi Kit z 9 Kalisz (1:10,10), a brąz to zdobycz Pauliny Nowak z Wodnika Radom (1:10,30). Panowie za to zaskoczyli nas niesamowiciepo wczorajszej dwusetce chyba nikt nie miał wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą dzisiejszego wyścigu na dystansie o połowę krótszym. A jednak taką niespodziankę sprawił Jan Kozakiewicz z Ursynowa Warszawa(1:00,46), wyprzedzając o 20 setnych sekundy Marcina Stolarskiego z warszawskiego Żoliborza. Krzysztof Tokarski z Victorii Racibórz to właściciel brązu na tym dystansie (1:01,74).

Najkrótszy odcinek stylem zmiennym wśród dziewcząt wygrała Ania Kozłowska z wynikiem 1:03,06, medal srebrny dla Jowity Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska (1:03,44), a brąz zdobyła Dominika Sztandera (1:04,66). Wśród panów rywalizację wygrał Michał Chudy z Wodnika Rawicz z rezultatem 56,43, miejsce drugie to zdobycz Konrada Stępienia z warszawskiej Polonii (56,61), a medal brązowy zdobył Kamil Ambroziak z 9 Kalisz (56,71).

800 dowolnym kobiet również bez niespodzianektytuł Mistrzyni Polski powędrował do Mileny Karpisz z konstantynowskiej Piątki, która bez większego wysiłku uzyskała wynik 8:49,40. Srebrny medal powędrował do Wioletty Orczykowskiej (8:55,92), a brązowy (tak jak i rok temu) do Kamili Kunki z Unii Oświęcim (8:56,32).

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja panów na 1500m stylem dowolnym. Ten ‘polski dystans’ ma bardzo długą już tradycję i nic nie zapowiada, żeby szybko się skończyła. Medal złoty i tytuł mistrza PolskiWojciech Wojdak z Unii Oświęcim z niesamowitym rezultatem 14:52,89! Srebro dla Maćka Kuświka , który pokonał ten dystans w czasie 15:25,58 i medal brązowy dla Maćka Jury z Jagiellonki Warszawa – 15:27,62.

Wyścigi sztafetowe pań okazały się popisem jednej drużyny – a mianowicie Unii Oświęcim, dziewczęta dały fantastyczny show miażdżąc przewagą pozostałe zespoły sztafetowe. Oświęcimianki płynęły w składzie Ania Całka, Ula Michalczyk, Asia Janiczek i Kamila Kunka, a ich rezultat to 4:14,77.
Piątka Konstantynów Łódzki to zdobywczynie drugiego miejsca (Ania Nita, Michalina Zbrojewska, Gabrysia Bakies i Milena Karpisz; 4:20,54), a najniższy stopień podium dla zespołu sztafetowego z Poznania (Natalia Cecere, Natalia Wiśniewska, Paulina Mendowska i Claudia Wójcik;  4:23,73).

Niesamowity popis siły, mocy i szybkości dali pływacy Jordana KrakówDawid Murzyn, Krzysztof Litwa, Dominik Ciężkowski i fantastyczny Maciej Falacińskiod wczoraj wynik 3:39,89 jest nowym Rekordem Polski 18-latków ! Dodatkowo wygrali z miażdżącą przewagą niecałych 6 sekund z Warciarzami (Adam Kościelak, Janek Chrościński, Remigiusz Wiatrowski i Mateusz Hadaś; 4:45,09) i ponad 6 sekund nad ekipą MKP Szczecin (Paweł Sendyk, Marcin Hulbój, Patryk Adamczyk,Maciej Kuświk ; 4:46,34).

Ogromne gratulacje dla Rekordzistów Polski, gratulacje rekordów życiowych  i dobrych czasów dla wszystkich Zawodników, a jeśli Wam nie poszło to pamiętajcietrzeba wiele razy się potknąć, by dojść do celu!Inne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź

Skomentuj pierwszy!